Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne günümüzde en çok rastlanan cilt problemidir. Tedavisi uzun süren ve çoğu zaman kendi imkânlarınız ile ciltte mevcut olan aknelerinizi cildinizden uzaklaştırmak isterken daha fazla akneli bir cilt sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle cildi yağlı olan kişilerde daha çok akne problemleri olabilir. Bunları engellemek artık eskisinden daha kolaydır. Öncelikle yediğiniz içtiğiniz tüm gıdalar cildin yağlanmasını sağlayan en önemli faktördür. Bu yüzden akneden şikâyet ediyorsanız yediğiniz içtiğiniz her şeye çok dikkat etmeli ve paketli gıdalardan uzak durmalısınız. Akneye eğilimli ciltlerde tüketilmemesi gereken yiyecekleri diğer blog yazımızda paylaşmıştık. Bunlar dışında akneye eğilimli ciltlerin dikkat edeceği durumlar şu şekildedir;

 

Makyaj Kalıntılarını İyice Temizleyin

Özellikle kadınları ilgilendiren bir konu olan makyaj kalıntıları gün içerisinde fondöten, pudra ve benzeri gibi makyaj malzemelerini cildiniz ile temas edip sürekli olarak kullandığınız zaman cildinizin nefes alması engellenir. Böylelikle yeteri kadar oksijen alamayan ciltte akneler meydana gelebilir. Makyaja karşı bir marka olarak eğer makyaj yapmak zorundaysanız cildinizdeki makyajı iyi bir şekilde temizlemezseniz bu aknelerde artışa sebep olacaktır. Cildinizi her gün sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki defa temizlemeniz gerekir. İyi bir şekilde temizlenen ciltte akne oluşumları belirli bir şekilde azalır. Akneli ciltler için özel olarak formülize edilen yüz temizleme jelleri kullanılmalıdır. Tavsiye ettiğimiz ürün karma ve yağlı ciltlere özel yüz temizleme jelidir.

 

İyi Bir Nemlendirici İle Cildinizi Nemlendirin

Cildinizin her gün belirli bir oranda neme ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz? Cildin nemlenmesi demek cildin yaşlanmasını, aknelerin oluşmamasını, daha sağlıklı bir cildin olmasına imkân tanımak için cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmanız şarttır. Özellikle kış ayları geldiği zaman normalden daha fazla kuruyan cildinizin nem dengesini ayarlamak için nemlendirici sürmeden dışarı çıkılmaması gerekir. Yağlı ciltlerde krem kullandıktan sonra daha fazla yağlanma olmaması için cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici bularak nemlendirici krem kullanımlarına o şekilde başlayarak devam edebilirsiniz.

 

Olmazsa Olmazınız Yüz Yıkama Jeliniz Olsun

Bir cilt için en önemli unsurlardan bir tanesi cilt temizliğidir. Çoğu cilt temizleme ürünleri cilt için faydalı olmak yerine cilt yapısına zarar veren noktaları bulunur. Cilt temizleme ürünleri satın almadan önce tamamen doğal olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Yüz yıkama jellerinin içeriğinin doğal olması cildi tahriş etmez ve ciltte herhangi bir sorun meydana getirmez. Bu yüzden sizlerde cildiniz için en doğru olan doğal yüz yıkama jelinden tedarik ederek düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Yüz yıkama jeli için akneli cilde sahipseniz akneli ciltlere özel olarak üretilen ürünlerden satın alabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizi çok sıcak ya da çok soğuk suyla değil ılık su ile yıkamanız uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

 

Su Bazlı Makyaj Malzemeleri Kullanın

Makyaj malzemeleri de hemen hemen her gün kullanılan bir üründür. Makyaj malzemelerinizi kendi cilt yapınıza göre seçmenizde fayda vardır. Örnek olarak gösterilecek olur ise makyaj malzemesi satın almaya gittiğiniz zaman özellikle akneli bir cildiniz var ise akneli ciltler için en uygun olan su bazlı fondöten ve pudraları tercih etmeniz gerekir. Tozlu pudra ve yağlı bir fondöten tercih ederseniz cildiniz kullandığınız hiçbir ürüne tepki vermez ve aknelerde iyileşme göstermez. Bu yüzden seçimlerinizi ona göre yapmanızda fayda vardır. Aynı zamanda her gün fondöten ve pudra kullanmakta cildin ana yapısına zarar verir. Hafta da en az  2 ila 3 gün cildinize makyaj yapmadan dinlendirebilirsiniz.

 

Makyaj Malzemelerinde Kullandığınız Ürünleri Mutlaka Yıkayın

Makyaj malzemeleri kullanırken kullandığınız çeşitli fırça ve süngerler vardır. Bu süngerler uzun süre yıkanmadı ve temizlenmediği zaman üzerinde bakteri oluşturur. Bu bakteriler cildiniz ile temas edildiği zaman yeni bir akne oluşumunu merhaba diyebilirsiniz. Akneli ciltte en önemli unsurlardan bir tanesi de temizliktir. Nasıl günde en az iki defa yüzünüzü yüz yıkama jeli ile yıkıyorsanız kullandığınız ürünleri de temizlemeniz gerekir.

 

Etkili Bir Cilt Bakımı İle Cildinizi Yenileyin

Akneli cildin tedavisi uzun sürdüğü gibi bakımı da bir o kadar çeşitlidir. Cildinizi sadece temizlemek ve yıkamak yetmiyor ekstra olarak cildinizi iyi gelecek doğal cilt bakımları yapmanız gerekir. Doğal cilt bakımları derinin içerisine nüfuz ederek cildin yenilenmesine ve aknelerin kurtulmasına destek olur. Doğal olduklarından dolayı da herhangi bir zarar verici maddesi bulunmaz. Düzenli kullanım sonrasında da cilt üzerinde bıraktığı etki sayesinde aknelerden kurtulma oranınız günden güne artacaktır. Sizlerde cildiniz için etkili bir cilt bakım setini temin ederek cildinizde kullanabilirsiniz. Bu konuda markamız size yardımcı olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

AHA ve BHA asitleri, tek başlarına asit olmayıp birer sınıflandırmayı ifade eder. AHA (Alfa Hidroksi Asit) grubunda bulunan asitler mandelik asit, laktik asit, sitrik asit ve glikolik asittir. BHA (Beta Hidroksi Asit) grubunu ise tek bir asit oluşturur; o da salisilik asittir.

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil, farklı maddelerin bir araya gelmesiyle elde edilen kompleks bir maddedir. Biotinoyl Tripeptide – 1, Oleanolik Asit ve Apigenin içeriğine sahip olduğu için bu kompleks maddenin çeşitli etkileri vardır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

Salisilik asit, halk arasında yaygın olarak bilinenin aksine bir kimyasal değildir. Bu madde, bilimsel adı “Salix alba” olan ak söğüt ağacının yapraklarından elde edilir.

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Gözeneklerin büyümesi, deri sağlığının genel durumu ile alakalıdır. Gözeneklerdeki bozulmaların sebep olduğu problemler ortaya çıkıyorsa kişisel bakımın aksatılmaması gerekir.

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Yaşlanma belirtilerine karşı mücadele etmek istiyorsanız, krem seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar bu yazımızda bahsedilmiştir.

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Aydınlık, tertemiz, kusursuz, ışıl ışıl bir cildi kim istemez ki! Cilt bakımı, her şeyden önce bir zorunluluktur.

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın en önemli noktası cilt bakımıdır. Bunun için doğru adımları izleyerek, cilt için gerekli olan vitaminler sağlanmalıdır.

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Bu yazımızda makyaj sonra cilt bakımın önemine değineceğiz. Sağlıklı bir cilt için özellikle makyaj yapanların cilt bakımına önem vermesi gerekmektedir.

Cilt Üzerinde Leke Neden Oluşur Nasıl Giderilir?

Cilt Üzerinde Leke Neden Oluşur Nasıl Giderilir?

Cilt lekelerinin oluşma sebepleri ve nasıl cilt lekelerin kurtuluruz?

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bu yazımızda kadınları güzel gösteren 3 noktaya değineceğiz. Daha fazlası için bloğumuzu takip edebilirsiniz.

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Bu yazımızda cilt güzelliğiniz için önerdiğimiz 5 etkili formülden bahsedeceğiz...