Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti–Age krem çeşitleri, cilt üzerinde zamanla meydana gelen yaşlılık belirtilerini azaltabilir. Birbirinden farklı kremler kişisel bakım ihtiyaçlarını çok yönlü olarak karşılar. Gözeneklerin sıkılığını artırmak ve ideal nem seviyesine ulaşmak anti aging krem seçenekleri sayesinde mümkündür. Dermatolojik testlerden geçmiş olan Jeuvenile kremleri, cilt katmanlarını beslerken estetik bir görünüm kazanmanızı da sağlayabilir. Yaşlanma belirtilerine karşı mücadele etmek istiyorsanız, krem seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar şöyledir:

 • Yaşlanma Karşıtı Krem Doğal Bir İçeriğe Sahip Olmalıdır

Düzenli kullanım gerektiren yaşlanma karşıtı kremler içerik yönüyle güvenilir olmalıdır. Çok sayıda kimyasal bileşenin bir araya geldiği ürünleri kullanmanız, cildiniz açısından iyi etki göstermeyebilir. Kişisel bakım ürünlerinin içerisinde kimyasal bulunması bir noktaya kadar normaldir. Fakat yoğun kimyasalların cilt gözeneklerini yıpratacağını unutmamak gerekir. Bitki özleri ile zenginleştirilmiş olan kişisel bakım kremlerinin faydaları daha çabuk gözlemlenebilir.

 • Yaşlanma Karşıtı Kremler Cildi Besleyebilmelidir

Yaşlanma belirtilerini azaltabilen kremlerin besleyici olması gerekir. Kırışıkları ve gözenek sorunlarını kısa zamanda giderebilmek kadar, ciltte hücresel bir yenileşme sağlamak da önem taşır. Gözenekleri sıkılaştırabilen her ürünün kapsamlı bir bakım gerçekleştiremeyeceği unutulmamalıdır. “Anti aging krem nedir?” sorusunun cevabı, mevcut yaşlanma belirtilerini azaltan ve ortaya çıkabilecek belirtileri engelleyen ürünlerdir. Şimdi ve sonrası için cilde yeterli bakım sağlayabilecek kişisel bakım kremlerini devamlı kullanmanız halinde, hücresel yaşlanma çok yönlü olarak engellenir. Yeterli kaliteye sahip olmayan ürünlerin yalnızca kısa vadede yarar sağlayacağı unutulmamalıdır.

 • Tercih Edilen Anti Aging Krem ile Cilt Yapısı Uyum Göstermelidir

Anti aging krem erkek ve kadın kullanıcılara çeşitli ürün seçenekleri sunabilen bir kategoridir. Erkek ve kadınların cilt kırışıklığı oranı ve cilt yapısı birbirinden farklıdır. Kullanım ihtiyaçlarını belirleyen farkları göz önüne almak, doğru tercihler yapılmasını sağlar. Yağlı ciltler için anti aging krem seçenekleri farklı olurken, kuru ciltlere uygun kremler daha farklıdır.

 • Anti Aging Ürünler Alırken Kullanım İhtiyaçları ve Ürün Gramajları Arasında Kıyas Yapılmalıdır

En iyi anti aging krem çeşitlerini kullanacak olsanız da, göreceğiniz fayda sahip olduğunuz ihtiyaçlarla ilişkilidir. Cildinizde ortaya çıkan yaşlanma belirtilerinin yoğunluğuna göre büyük veya küçük gramajlı ürünler tercih edebilirsiniz. Eğer kırışıklarınız derin ve fazlaysa farklı, sığ ve azsa farklı gramajdaki kremleri kullanmanız gerekir. Anti age bakımına olan ihtiyacınız çokken düşük gramaj tercih etmeniz ya da düşük ihtiyaçlar karşısında yoğun bir kullanım gerçekleştirmeniz verimi azaltır.

Yaşlanma Karşıtı Krem Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Anti aging krem kadın ve erkeklerin rahatça kullanabileceği bir üründür. Ayrıca kişisel bakım ürünlerini tercih ederken ve kullanırken bazı detayları göz önüne almak gerekir. Yaşlanmanın ciltte ortaya çıkardığı belirtileri azaltabilecek her ürünün farklı kullanımları mevcuttur. Uygulama sıklığından bakım öncesi ve sonrasına kadar birçok detaydan söz edilebilir. Çizgilenme karşıtı krem kullanırken dikkat edilebilecek durumlardan birkaçı şunlardır:

 • Kişisel bakıma başlamadan yüzünüzü ve ellerinizi yıkamanız faydalı olur. Terli, makyajlı, yağlı cilde sürülen krem, gözeneklere ulaşmayabilir. Kremi sürerken kullanacağınız ellerinizin kirli olması durumunda, kreme karışan mikroplar cilt katmanlarınıza nüfuz edebilir.
 • Krem, uygulandığı bölgenin tamamına ulaşmalıdır. En az 2 – 3 dakika boyunca cilde masaj yaparak, acele etmeden bakım gerçekleştirilmelidir. 
 • Cilde krem uygulandıktan sonraki 10 – 15 dakikayı kapalı bir alanda geçirmeniz önerilir. Açık havada, anti aging kremler içinde bulunan faydalı yağ asitleri daha çabuk kurur. Ayrıca kremle nemlendirilmiş cildinize toz tanelerinin yapışması kolaydır. Gözeneklerin, krem içinde bulunan aktif maddeleri emebilmesi için süre tanınmalıdır.
 • Çizgi karşıtı krem kullandıktan sonra yüz durulanmamalıdır. Tonikler, jeller ve maskeler durulanabilse de cilt bakım kremlerinin suya temas ettirilmesi önerilmez.
 • Eğer cildinizde kırışıklarla beraber tahriş ve deri döküntüleri mevcutsa krem kullanımını erteleyebilirsiniz. Cilt bakım kremleri faydalı ürünler olsa da, içlerinde bulunan aktif maddeler tahriş olmuş bir cilt için uygun olmayabilir.
 • Kullanılan ürün doğal içerikli anti aging krem olsa bile gereğinden çok kullanım yapmak cildi yıpratabilir.
 • Yaşlanma karşıtı ürünlerin belli bir rutine bağlı olarak kullanılması gerekir. Kullanımı aksatılan kremlerden fayda görmek zorlaşır.

Anti Age Ürünler Hangileridir?

Anti aging veya anti age, İngilizcede “yaşlanma karşıtı” demektir. Cildin kırışmasını, matlaşmasını, esneklik kaybetmesini, kurumasını ve çatlamasını engelleyen krem, serum ve toniklere anti age ürünler adı verilir. Yaşlanmayı geciktiren ürünlerindeki çeşitlilik, her kullanıma uygun seçenekler ortaya çıkarır. Bazı kullanıcılar krem, tonik ya da jel kullanmayı tercih edebilirken bazılarının krem kullanması mümkündür. Cildin çabucak nem kazanmasını sağlayan kremlerle beraber yaşlanma karşıtı serumlar da yaygındır.

Anti aging etkiye sahip ürünler, kendi aralarında pek çok çeşide ayrılabilir. Krem seçeneklerinden 25 yaş kırışıklık kremi çoğunlukla genç kullanıcılar için uygundur. Erken yaşlanma belirtilerini azaltmak isteyenler için kısa sürede etki gösterebilen kremler vardır. Orta ve ileri yaş gruplarının kullanabileceği 35 yaş üstü kırışıklık kremi ise daha derin cilt çizgileri için uygun sayılabilir. Sıvı formda bulunan serumlar, cilde birkaç damla dökülüp masajla gözeneklere ulaştırılır. Ölçülü kullanım yapılması halinde kırışıklık serumlarının kısa sürede faydasını görmek mümkündür.

Farklı kullanıcılara hitap eden ürünler arasında bulunan tonik seçenekleri, krem kadar yoğun kıvamlı değildir. Cilde uygulandıktan bir süre sonra yıkanarak durulanan tonikler cildin parlaklaşmasına katkı sağlar. Anti aging maske çeşitleri koyu kıvama ve çabuk kuruyabilen bir dokuya sahiptir. Maske ambalajlarını açık unutmamak önem taşır. Maskeyi durularken yüzde hiçbir kalıntının kalmamasına da dikkat edilmelidir. Aksi halde gözeneklerin tıkanması mümkündür. Doğru kullanım gerçekleştirilmesi durumunda anti aging ürünler kişisel bakım ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Anti Aging Ürünler Arıyorsanız Ödüllü Jeuvenile Kremlerini Değerlendirebilirsiniz

Avrupa 25 Yıl İnovasyon Ödülü’ne sahip olan Jeuvenile göz çevresi kremleri ve cilt bakım kremleri, ihtiyaç duyduğunuz bakımı sağlayabilir. Zengin bir içeriğe sahip olan anti age kremleri, cilt katmanlarının yenilenmesine katkıda bulunur. Yaşlanma süreci devam ederken sıklıkla görülen yüz kırışıkları, alın kırışıkları, göz altı morarmaları ve göz altı sarkmaları ödüllü ürünlerimiz sayesinde azaltılabilir. Kullanımın düzenli olmasıyla belirtilerin tamamen ortadan kalkması mümkündür.

Sabırla kullanmanız halinde kırışıklık önleyici krem seçeneklerimiz cilt gözeneklerinizi sıkılaştırır. Çizgi derinliğini azaltan ve deri katmanlarını besleyen kremlerimiz 5 farklı peptit ile zenginleştirilmiştir. Kolajen üretimini destekleyerek deriyi yumuşatan peptit, cilde sonradan dahil olan bir madde değildir. Cilt katmanlarında doğal olarak bulunan peptitlerin desteklenmesi, kimyasallara ihtiyaç kalmadan yaşlanma belirtilerini azaltır. Anti age peptit krem kullanarak cildinizin parlaklığını ve esnekliğini korumanız mümkündür.   

Göz çevresinde oluşan halkalı görüntüyü azaltmak için mikro yosun özlü kremlerimiz kullanılabilir. Yaşın ilerlemesinden dolayı rengi koyulaşabilen göz altlarının rengini açmak ve çizgilenmeye engel olmak için anti aging göz altı kremi kullanmak hızlı etki sağlar. Gliserin, B 3 vitamini, Allantoin, Panthenol ve Sodyum PCA içeriğine sahip kremler kırışıklığı önler. Sitrik asit sayesinde göz altındaki kahverengileşme azaltılabilir. Jeuvenile güvencesiyle satın alabileceğiniz anti age ürünler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, ürün tanıtımlarımıza göz atabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

AHA ve BHA asitleri, tek başlarına asit olmayıp birer sınıflandırmayı ifade eder. AHA (Alfa Hidroksi Asit) grubunda bulunan asitler mandelik asit, laktik asit, sitrik asit ve glikolik asittir. BHA (Beta Hidroksi Asit) grubunu ise tek bir asit oluşturur; o da salisilik asittir.

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil, farklı maddelerin bir araya gelmesiyle elde edilen kompleks bir maddedir. Biotinoyl Tripeptide – 1, Oleanolik Asit ve Apigenin içeriğine sahip olduğu için bu kompleks maddenin çeşitli etkileri vardır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

Salisilik asit, halk arasında yaygın olarak bilinenin aksine bir kimyasal değildir. Bu madde, bilimsel adı “Salix alba” olan ak söğüt ağacının yapraklarından elde edilir.

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Gözeneklerin büyümesi, deri sağlığının genel durumu ile alakalıdır. Gözeneklerdeki bozulmaların sebep olduğu problemler ortaya çıkıyorsa kişisel bakımın aksatılmaması gerekir.

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Yaşlanma belirtilerine karşı mücadele etmek istiyorsanız, krem seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar bu yazımızda bahsedilmiştir.

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Aydınlık, tertemiz, kusursuz, ışıl ışıl bir cildi kim istemez ki! Cilt bakımı, her şeyden önce bir zorunluluktur.

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın en önemli noktası cilt bakımıdır. Bunun için doğru adımları izleyerek, cilt için gerekli olan vitaminler sağlanmalıdır.

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Bu yazımızda makyaj sonra cilt bakımın önemine değineceğiz. Sağlıklı bir cilt için özellikle makyaj yapanların cilt bakımına önem vermesi gerekmektedir.

Cilt Üzerinde Leke Neden Oluşur Nasıl Giderilir?

Cilt Üzerinde Leke Neden Oluşur Nasıl Giderilir?

Cilt lekelerinin oluşma sebepleri ve nasıl cilt lekelerin kurtuluruz?

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bu yazımızda kadınları güzel gösteren 3 noktaya değineceğiz. Daha fazlası için bloğumuzu takip edebilirsiniz.

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Bu yazımızda cilt güzelliğiniz için önerdiğimiz 5 etkili formülden bahsedeceğiz...