Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Cilt de bir organdır ve en büyüğüdür. Bütün azalarımıza nasıl özen gösteriyorsak, cildimiz için de aynı hassasiyeti taşımalıyız. Rutin ve periyodik bakımlar, tam da cildimizin ihtiyacı olan şeylerdir. Erkeklere nazaran kadınların cilt dokusu daha ince ve hassastır, bu nedenledir ki kadınlar için büyük önem taşır. Bakımlı, ışıl ışıl parıldayan, tertemiz bir cilt kendinizi iyi hissettirmekle kalmayacak, özgüveninizi tazeleyecek, yerine getirecektir. Siyah noktalara, sivilcelere esir olmuş, mat ve solgun bir ciltle kendimizi özgüvenli hissetmemiz neredeyse imkânsızdır. Hangi cilt tipi olursa olsun, bakım şarttır. Jeuvenile ürünlerimizi kullanarak cildinizin bakımını yapabilirsiniz.

Neden Cilt Bakımı

Aydınlık, tertemiz, kusursuz, ışıl ışıl bir cildi kim istemez ki! Cilt bakımı, her şeyden önce bir zorunluluktur. Cilt de canlı bir organizmadır ve gerekli bakım onarıma ihtiyaç duyar. Gereksiz yağlanmalardan kurtulmak, yaptığımız makyajın daha kusursuz olması, sivilceden, siyah noktadan uzak bir Cilt için bakım şarttır.  Cilt tipi ne olursa olsun bakım yapmalıyız.

 • Mevsim geçişlerinden korur.
 • Yazın sıcak, kışın soğukta yıpranan cildi onarır.
 • Ciltteki sorunları giderir, düzeltir.
 • Sağlıklı olmasını sağlar.
 • Özgüvenimizi tamamlar.
 • Olumsuz dış etkenlerden korur, zararlarını minimize eder.
 • Canlı ve temiz birçok görünümü sağlar.
 • Egzamadan kansere, her türlü hastalıklara karşı kalkan oluşturur.
 • Sivilce, siyah nokta, yağ bezesi gibi sorunlardan kurtarır.
 • Cildin nem dengesini koru.
 • Taze ve pürüzsüz yapısını uzun yıllar muhafaza eder.
 • Gözenekleri sıkılaştırır, küçültür.
 • Alkol ve sigara gibi, zararlı maddelerin etkilerini minimuma indirir.
 • Cildin yaşlanma süresini uzatır.
 • Soğuk havalarda, cildin çatlamasını ve kurumasını önler.

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Doğru cilt bakımı sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazdır. Öncelikle cildin bir organ olduğunu kabul edeceğiz, o vücudumuzdan bağımsız bir şey değildir. Bir bütündür. Cildi hem içerden hem dışardan doğru bir şekilde beslemeliyiz. Bütün canlı organizmalar için vazgeçilmez bir hayat kaynağı olan su, cildimiz için de oldukça önemlidir. Gün içerisinde bolca su içerek, cildin gereken nem ihtiyacını karşılamalıyız.

 • Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıkları terk etmek,
 • Makyajı temizlemeden uyumamak,
 • Ağır, yağlı besinler tüketmemek,
 • Uyku düzenini iyi ayarlamak,
 • Asitli içeceklerden kaçınmak,
 • Kilomuza göre gün içerisinde yeteri kadar su tüketmek,
 • Sabah uyanınca ve akşam yatmadan önce günlük temizliğini yapmak,
 • Haftada en az bir kez peelling yaparak ölü hücrelerden, yağlardan ve yerleşmiş kirlerden arındırmak,
 • Cilt tipine göre ürün kullanmak,
 • Cilt tipine uygun ürünler kullanmak,

Haftada bir cildin ihtiyacına göre nem maskeleri uygulamak. Nem iyi bir cildin birinci şartıdır, atlanmamalı, gereken önem verilmelidir.

Cilt Tiplerine Göre Bakım Önerileri

Cilt herkes vardır evet ama herkesin cildi aynı değildir, o yüzden bir başkasının tavsiyesi üzerine cilt bakım ürünleri kullanılmamalıdır, aynı cilt tipine sahip olunsa bile. Herkesin cildi kendine özeldir.

Kuru Ciltler

Cilt tipleri içinde belki de en zoru en özen isteyenidir.  Sıcağa da soğuğa da hemen tepkisini belli eder; kızarır, gerilir, pullanma yapar. Özellikle banyodan sonra aşırı kurur ve çok gergin olur. Sivilceye yatkın olmaması ise, kuru ciltlerin avantajlı olduğu bir konudur. Kuru cilt tipi, en çok neme ve yağa ihtiyaç duyar. Bol bol su içerek içerden nemlendirmekle başlanabilir. Dışardan ise çeşitli tonikler, temizleme yağları, nem maskeleriyle bakımı ve onarımı  yapılmalıdır. Gereken desteği, bakımı yapılmazsa, vaktinden önce yaşlanmaya, kırışmaya en müsait cilt tipidir.

Karma Ciltler

 En çok görülen cilt tipidir. Karma ciltlerde yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeleri ise genelde kurudur. Alın, burun ve çene bölgesinde sebum oranı daha çoktur. Her cilt tipinde olduğu gibi karma cilt tipi de nem ister. Uygun ve sert olmayan malzemeler ve nazik hareketlerle cilde günlük temizliği ve nem uygulaması yapılmalıdır. T bölgesine başka, diğer bölgelere başka ürünler kullanılmalıdır. Günün sonunda kesinlikle yüzdeki makyajdan arınmak gerekir yoksa cilt üzerinde kalan makyaj kalıntıları gözenekleri tıkayacak ve cildin yağ-nem dengesini bozacak, siyah nokta, sivilce gibi problemlere sebep olacaktır.

Yağlı Ciltler

En az kuru cilt kadar zor bir cilt tipidir. Yine T bölgesinin aşırı yağlanması, yüzde patlama, gözeneklerin açılması, siyah nokta ve sivilce oluşumu yağlı cilt tipinin en tipik belirtileridir. Uygun bakımlarla, nem takviyesiyle, gerçek bir temizlikle bu problemlerden kurtulunabilir. Sabah yapılan kusursuz makyaj yağlı cilt tipine sahip olanlarda ilerleyen saatlerde yüzdeki serumun etkisiyle dağılacak, alacak ve yüzün daha da parlamasına sebep olacaktır. Bunların önüne geçmek cilt tipine uygun ürünler kullanmakla mümkündür. Cildi nemsiz, susuz bırakmamak, gereken temizliğini doğru şekilde yapmak, makyajla uyumamak, rutin ve periyodik bakımları ihmal etmemek yağlı cilt tipi için kurtarıcı bakım tüyolarıdır.

Cilt tipine uygun ve dost ürünlerle yapılan doğru bakımlar, cilt kusurlarını giderir, kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar, sivilce, siyah nokta gibi çok görülen problemlerden kurtarmış olur.  Ürünlerimiz ile cildinizin bakımını etkili bir şekilde yapabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

AHA ve BHA asitleri, tek başlarına asit olmayıp birer sınıflandırmayı ifade eder. AHA (Alfa Hidroksi Asit) grubunda bulunan asitler mandelik asit, laktik asit, sitrik asit ve glikolik asittir. BHA (Beta Hidroksi Asit) grubunu ise tek bir asit oluşturur; o da salisilik asittir.

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil, farklı maddelerin bir araya gelmesiyle elde edilen kompleks bir maddedir. Biotinoyl Tripeptide – 1, Oleanolik Asit ve Apigenin içeriğine sahip olduğu için bu kompleks maddenin çeşitli etkileri vardır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

Salisilik asit, halk arasında yaygın olarak bilinenin aksine bir kimyasal değildir. Bu madde, bilimsel adı “Salix alba” olan ak söğüt ağacının yapraklarından elde edilir.

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Gözeneklerin büyümesi, deri sağlığının genel durumu ile alakalıdır. Gözeneklerdeki bozulmaların sebep olduğu problemler ortaya çıkıyorsa kişisel bakımın aksatılmaması gerekir.

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Yaşlanma belirtilerine karşı mücadele etmek istiyorsanız, krem seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar bu yazımızda bahsedilmiştir.

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Aydınlık, tertemiz, kusursuz, ışıl ışıl bir cildi kim istemez ki! Cilt bakımı, her şeyden önce bir zorunluluktur.

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın en önemli noktası cilt bakımıdır. Bunun için doğru adımları izleyerek, cilt için gerekli olan vitaminler sağlanmalıdır.

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Bu yazımızda makyaj sonra cilt bakımın önemine değineceğiz. Sağlıklı bir cilt için özellikle makyaj yapanların cilt bakımına önem vermesi gerekmektedir.

Cilt Üzerinde Leke Neden Oluşur Nasıl Giderilir?

Cilt Üzerinde Leke Neden Oluşur Nasıl Giderilir?

Cilt lekelerinin oluşma sebepleri ve nasıl cilt lekelerin kurtuluruz?

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bu yazımızda kadınları güzel gösteren 3 noktaya değineceğiz. Daha fazlası için bloğumuzu takip edebilirsiniz.

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Bu yazımızda cilt güzelliğiniz için önerdiğimiz 5 etkili formülden bahsedeceğiz...