Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

En iyi Cilt Bakım Seti Hangisidir? Cilt Tipine Uygun Tavsiyeler

En iyi Cilt Bakım Seti Hangisidir? Cilt Tipine Uygun Tavsiyeler

En iyi cilt bakım ürünleri, bakım ihtiyaçlarınızı gereken ölçüde karşılayabilecek ürünlerdir. Fazla övülen, sık sık reklamlarına denk geldiğiniz her ürünün sizler açısından verimli olmayabileceği unutulmamalıdır. Cilt bakım setleri arasında seçim yaparken cildinizin ne kadar bakıma ihtiyaç duyduğuna dikkat etmelisiniz. Çünkü her ürünün ideal kullanım dozu değişkenlik gösterebilir. Birden fazla ürünü bir arada kullanmak istiyorsanız, aktif madde etkileşimlerini dikkate almanız gerekir. Farklı içeriklere sahip ürünleri en doğru şekilde kombinlemek, set kullanımıyla mümkündür.

Cildin farklı ihtiyaçlarını aynı anda karşılayabilecek olan birçok cilt bakım seti, Jeuvenile kalitesiyle sizlere sunulur. Her kullanıma uygun krem, jel ve toniklerin düzenli kullanılmasıyla estetik bir görünüm kazanabilirsiniz. Zengin içeriğe sahip olan yüz temizleme jelleri, cildi derinlemesine arıtıp gözenekleri açarken tonikler sayesinde epidermis tabakası parlatılır. Daha aydınlık bir cilt için, nemlendirici kremlerimizin besleyici etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Cilt Bakım Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt bakım ürünü almak istiyorsanız, kurtulmak istediğiniz problemleri yeterince gözlemlemiş olmanız gerekir. Cildinizi tanımadan, ürün kullanımı hakkındaki beklentilerinizi belirlemeden tercih yapmamanız daha doğrudur. Rastgele satın alacağınız ürünler çok kaliteli olsa bile, cildinizin gereksinimlerini tam olarak karşılamaları mümkün olmayabilir.

Hangi ürünü tercih edeceğiniz kadar, kullanım miktarı da önemlidir. Uzun süreli kullanım gerektiren setleri birden fazla miktarda satın alabilirsiniz. Eğer cilt bakım ihtiyaçlarınız fazlaysa ve önceden yeteri kadar bakım seti kullanmadıysanız size uygun ürünleri böyle yapmanız yüksek verim sağlar. Cilt bakımı için set alırken, ürün gramajlarının orantılı olup olmadığına dikkat etmeniz de gerekir. Birbirinden farklı maddelerin bulunduğu ürünler, değişen gramaj aralıklarına sahip olmalıdır.

Cilt Bakım Setinde Hangi Ürünler Vardır?

Cilt için bakım seti alacak olanlar, Jeuvenile’in üçlü setlerini tercih edebilir. Üçlü bakım setlerimizde yüz temizleme jeli, aydınlatıcı tonik ve günlük bakım kremi bulunur. Farklı kıvamlara sahip olan ürünlerimiz, cilde kolay uygulandıkları için etkilerini çabucak gösterebilir. Değişen gramajlara sahip olmaları sebebiyle bakım ihtiyaçlarınızı farklı yönlerden karşılayacak jel, tonik ve kremlerimizde birçok aktif vardır.

Çeşitli aktiflerin kombinasyonu cilt lekesinden beyaz noktalara, iltihaplı sarı sivilcelerden başsız sivilcelere kadar pek çok problemi ortadan kaldırabilir. Geleneksel olarak üçlü setlerimizin neredeyse tamamı 50 ml – 150 ml – 200 ml gramaj orantısına sahiptir. Setlerimizdeki ürünler cilde faydalı bitki özleri, vitaminler ve kimyasal bileşenlerle güçlendirilmiştir. Gözenekleriniz yıpranmaması, derideki doğal nem dengesinin bozulmaması ve cilt parlaklığının korunması için kimyasal kullanımı ideal düzeyde tutulmaktadır. Ayrıca kişisel bakım ürünlerinin belli miktarlarda kimyasal madde içermesi kaçınılmaz ve gerekli bir durumdur.

Cilt Bakım Ürünlerinde Neden Kimyasal Bulunur?

Kimyasal maddeler, hazır ürünlerin sağlık açısından riskli hale gelmesine yol açabildiği için hoş karşılanmaz. Bakım setlerini meydana getiren ürünlerde de bulunan kimyasallar, tümüyle zararlı değildir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber yeni bileşenlerin ortaya çıkması, çeşitli formüllerin geliştirilmesi ve cilt problemlerine doğrudan etki edecek faydalı sentezler yapılması ürünlerin kalitesini yükseltir. İdeal ölçülerde, teknik hesaplamalar yapılarak ürünlerimize dahil ettiğimiz yararlı kimyasallar, cildinizi besleyerek onarabilir.

Ciltte tahribata yol açabilecek kimyasal maddeleri kullanmadığımız gibi, ürünlerimiz dermatolojik yeterliliklere sahiptir. Birbirinden farklı krem, jel, tonik ve serumlarımız Avrupa 25 Yıl İnovasyon Ödülü’ne layık görülmüştür. Jeuvenile kalitesiyle alıcıya sunulan ve geniş kitleler tarafından kullanılan güvenilir setlerimiz, cildinize zarar vermeyecek olan bileşikler bulundurur. Kişisel bakım seti alırken kolay kullanımlı Jeuvenile setlerini tercih edebilirsiniz.

Cilt Bakım Seti Çeşitleri Nelerdir?

Cilt bakım seti tavsiyesi arayanlar, ilk olarak ürünlerin çeşidi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Hangi ürün cilt tipiniz için uygunsa onu tercih etmeniz, alacağınız verimi artırır. Bakım setlerinin en sık tercih edilen seçenekleri şunlardır:

  • Sivilce Karşıtı Cilt Bakım Seti

Sivilce, akne, siyah nokta ve beyaz nokta problemlerini gidermek için anti – bakteriyel özelliklere sahip setler mevcuttur. Karma ve yağlı cilt tipine uygun olarak üretilen sivilce bakım seti, tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlayabilir. Farklı renklerdeki sivilcelere yol açan zararlı bakteriler ortadan kaldırılır. Gözenekleri dolduran sebum dengelenir ve tıkanıklıklar önlenmiş olur.

Yağlı ciltler için bakım seti kullanımı önemlidir; çünkü yağ dengesinde bozulma görülen her cilt sivilce ve akneye elverişli bir yapıdadır. Eğer cildinizin fazla yağlandığını fark ediyorsanız, bakım seti kullanmak için sivilce oluşumunu beklememeniz tavsiye edilir.

  • Leke Karşıtı Cilt Bakım Seti

Lekelenme karşıtı cilt bakım seti, güneş yanıklarının veya sivilce izlerinin tedavisi için faydalıdır. Ciltte kararmaya sebep olan hafif düzeyli ateş yanığı izleri, çıban izleri, derin olmayan kesik izleri ortadan kaldırılabilir. Pigment dengesini sağlayarak çeşitli büyüklüklerdeki lekelere çözüm sağlayan setler, gözeneklerinizin yıpranmasını önler. Besleyici içeriği sayesinde cildinizi sıkılaştırabilen Jeuvenile setleri, açık veya koyu tonlara sahip tüm lekelere karşı etkili olabilir.

  • Nemlendirici Cilt Bakım Seti

Aşırı rüzgarlı hava, stres, çeşitli hastalıklar ve ilaç yan etkileri cildinizin kurumasına yol açabilir. Kuru cilt için bakım seti kullanarak gözeneklere nem kazandırmanız ve cildinize parlaklık kazandırmanız kolaydır. Genetik yatkınlıklarınızdan, beslenme alışkanlıklarınızdan veya hava şartlarından kaynaklanabilen kuruluk, deri gözeneklerini yıpratır.

Canlılığını kaybettiği için soyulup dökülmeye, kaşınmaya ve daha sonra çatlamaya başlayan ciltler yoğun bir bakıma ihtiyaç duyar. Nemlendirici cilt bakım seti, gözeneklerde sertleşmeye yol açan etkileri kontrol altına alır. Hücrelere canlılık kazandıran jel, tonik ve kremler sayesinde cilt esnekliği artar. Kolajen ve elastin lifleri güç kazandığı için yaşlanma belirtileri engellenebilir.

İhtiyaçlarınız Uygun Cilt Bakım Seti Tavsiyesi Arıyorsanız Doğru Adres Jeuvenile

Cilt bakım seti tavsiyesi arayanlar, özel olarak hazırlanmış Jeuvenile ürünlerini değerlendirebilir. Farklı ciltlere uygun setlerimizin sağlayacağı faydalar, dengeli ve düzenli kullanım halinde ortaya çıkar. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek setlerimizin sivilce, cilt lekesi ve cilt kuruluğuna karşı etkili olması, içerdikleri maddelerden kaynaklanır. Laboratuvarlarımızda sizler için hazırlanmış en iyi cilt bakım setleri şunlardır:

  • Gözenek Sıkılaştırıcı & Siyah Nokta Önleyici Cilt Bakım Seti

Sivilce karşıtı setlerden olan bu ürün grubumuz, cilt yağını dengeleyebilir. Cadı fındığı özü ve deniz yosunu özü ciltteki gözenekleri sıkılaştırır. İltihaplı sivilcelerin oluşmasını engelleyen allantoin ve panthenol sayesinde cilt pürüzsüzlüğünüz korunabilir. Aşırı yağlanmaya engel olan maddelerle birlikte, aynısefa yağı ve okka gülü yağı sayesinde cildinizin nem ihtiyacı karşılanır. Siyah nokta cilt bakım seti kullanarak sebum, ölü deri, kir ve toz birikintilerini arıtmanız mümkündür. Gözenekleri küçültücü etkiye sahip olan ürünler, cildinizin kırışmasını da engelleyebilmektedir.

Ürün detayları için tıklayınız

  • Glikolik Asit İçerikli Leke Karşıtı Cilt Bakım Seti

Şeker kamışı bitkisinin özleriyle üretilen glikolik asit, ciltteki tüm lekelenmeler karşısında etki sağlayabilir. Jeuvenile’in özel setlerine dahil olarak size ulaşan glikolik asidin renk açıcı etkisiyle birlikte parlatıcılığından da söz edilebilir. Yaşın ilerlemesiyle canlılığını kaybederek matlaşan bir cildiniz varsa, leke karşıtı cilt bakım seti kullanabilirsiniz. Sivilce, akne, siyah nokta ve beyaz nokta izlerini azaltmak için ürünlerimiz fayda sağlar.

Ürün detayları için tıklayınız

  • Hyalüronik Asit İçerikli Nemlendirici & Detoks Etkili Cilt Bakım Seti

Kuru cilt için set kullanmak isteyenler, nemlendirici hyalüronik asit içeriğine sahip Jeuvenile ürünlerini değerlendirebilir. Detoks etkisiyle deri katmanlarını canlandıran ürünlerimiz alkol, paraben ve parfüm içermediği için her kullanıma uygundur. Alerjik reaksiyon vermeden kullanabileceğiniz jel, tonik ve kremlerde hiçbir boya katkısı da bulunmaz. Setteki tonik E vitamini ve yeşil çay özlerine sahip olurken yüz temizleme jelimiz aloe vera özleriyle zenginleştirilmiştir. Kremimiz ise B3 vitaminine sahiptir.

Ürün detayları için tıklayınız


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

AHA ve BHA asitleri, tek başlarına asit olmayıp birer sınıflandırmayı ifade eder. AHA (Alfa Hidroksi Asit) grubunda bulunan asitler mandelik asit, laktik asit, sitrik asit ve glikolik asittir. BHA (Beta Hidroksi Asit) grubunu ise tek bir asit oluşturur; o da salisilik asittir.

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil, farklı maddelerin bir araya gelmesiyle elde edilen kompleks bir maddedir. Biotinoyl Tripeptide – 1, Oleanolik Asit ve Apigenin içeriğine sahip olduğu için bu kompleks maddenin çeşitli etkileri vardır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

Salisilik asit, halk arasında yaygın olarak bilinenin aksine bir kimyasal değildir. Bu madde, bilimsel adı “Salix alba” olan ak söğüt ağacının yapraklarından elde edilir.

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Gözeneklerin büyümesi, deri sağlığının genel durumu ile alakalıdır. Gözeneklerdeki bozulmaların sebep olduğu problemler ortaya çıkıyorsa kişisel bakımın aksatılmaması gerekir.

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Yaşlanma belirtilerine karşı mücadele etmek istiyorsanız, krem seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar bu yazımızda bahsedilmiştir.

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Aydınlık, tertemiz, kusursuz, ışıl ışıl bir cildi kim istemez ki! Cilt bakımı, her şeyden önce bir zorunluluktur.

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın en önemli noktası cilt bakımıdır. Bunun için doğru adımları izleyerek, cilt için gerekli olan vitaminler sağlanmalıdır.

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Bu yazımızda makyaj sonra cilt bakımın önemine değineceğiz. Sağlıklı bir cilt için özellikle makyaj yapanların cilt bakımına önem vermesi gerekmektedir.

Cilt Üzerinde Leke Neden Oluşur Nasıl Giderilir?

Cilt Üzerinde Leke Neden Oluşur Nasıl Giderilir?

Cilt lekelerinin oluşma sebepleri ve nasıl cilt lekelerin kurtuluruz?

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bu yazımızda kadınları güzel gösteren 3 noktaya değineceğiz. Daha fazlası için bloğumuzu takip edebilirsiniz.

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Bu yazımızda cilt güzelliğiniz için önerdiğimiz 5 etkili formülden bahsedeceğiz...