Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarışın olmak ya da saçlarınızı sarıya boyatmak başlı başına bir sorumluluktur. Keza sarı saçlar için her daim ayrı özenler göstermeli, bu tarz renge sahip olan saçların bakımını çok daha titizlikle gerçekleştirmelisiniz. Çünkü sarı saçlarınızın daima parlak ve canlı gözükmesini istiyorsanız bu titizliğe adapte olmanız da şarttır. Çoğu kadın önceleri bu durumun farkında olmadan saçlarını sarıya boyatırdı. Ancak doğal ve güzel bir görünüm için sarı saçların sürekli olarak belli başlı bir bakım sürecine girmesi gerekiyor. Bu yazımızda da sarı saçların bakımı nasıl yapılır ve ne tarz adımlar atılmalıdır farklı öneriler sunmak istiyoruz.

Sarı saç tercihi, saçlarının renk tonlarıyla oynamayı seven ve değişikliğe açık olan kadınların birincisi sırasındadır. Özellikle de tenleri beyaz olan kadınlarda sarı saçların çok daha fazla yakıştığı söylenebilir. Ancak sarı saçların genel olarak artıları varmış gibi gözükse de eksi taraftarları da bir hayli fazladır. Bu kapsamda da sarı saçlı kadınların en fazla maruz kaldığı eksi durumlardan birisi de saçlarının düzenli olarak makyaj ihtiyaç duymasıdır. Yani saç bakımına daima aynı düzende özen gösterip uygulama gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu durumun aksi hallerinde ortaya bakımsız bir saç sıkıntısı da çıkabilir. Bunun dışında da saçlarınızı ilk defa sarı renge boyatacaksanız eğer, muhakkak ki saçlarınızın 2 ton açığı ile başlamalısınız. Bu doğal bir görünüm elde etmek ve dip boyası sorunun önüne çok daha pratik bir şekilde geçebilmeniz açısından da önemli bir ilk adım olarak kabul görmüş olacaktır. Saçınızı boyattıktan sonra doğru ürünlerin kullanımıda oldukça etkilidir. Jeuvenile boyalı ve işlem görmüş saçlar için saç bakım setini kullarak saçınızın ihtiyacı olan vitaminleri sağlamış olursunuz. 

Saç Yapınıza Dikkat Edin

Saçlarınızı hangi renge boyatacağınız konusunda karar vermeden önce sizlerin saç yapınızı da çok iyi bir şekilde bilmeniz gerektiğini unutmayın. Çünkü saçlarınız boyandıktan sonra çok daha kırılgan ve hassas bir yapıya bürünmüş olacaktır. Bu durumun önüne geçmek adına sarı saçlara özel saç bakımlarına odaklanmalı ve bu bakımı da düzenli bir şekilde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Saç bakımı kesinlikle ihmal edilmemelidir ki söz konusu sarı saçlar olduğu zaman iki katı önemsenerek üzerine düşülmesi de fazlaca şarttır.

Sarı Saç Bakımı ve Boyanması Esnasında Dikkat Edilecekler

Sarı saç rengini seçtikten sonra saçlarınızın rengini açmak adına tercih edilen kimyasallardan mutlaka uzak durmanızı öneriyoruz. Bu kimyasallar saçınıza ve saç derinize fazlaca zarar verebilir. Bunu mutlaka göz önünde bulundurmalı ve saç bakımı ile boyama aşamalarında bu titizlikle ilerlemeye özen göstermelisiniz. Bununla birlikte de sarı saçların bakımı aşamalarında sizlerin saç bakım ürünleri ve özellikle de saç maskelerine önem göstermeniz de şarttır. Bu maskeler saçlarınızın yıpranmasını ve kırılmasını engelleyecektir. Ki bu kapsamda bakıldığı zaman saçın daima neme ihtiyacı olur. Bu nem oranı saç derisi için de geçerlidir. Derinin altındaki gözenekler nefes aldığı müddetçe çok daha sağlıklı bir saç yapısına erişim de mümkün hale geleceği için, saçların kuruyup dökülmesinin önüne sürekli geçmelisiniz. Bunun için de nemlendirici şampuanlardan destek alabilir, saçlarınızı yıkarken daima nemlendirmeye de özen gösterebilirsiniz. Bu gibi süreçlere odaklanarak ilerlediğiniz takdirde zaten çok daha bakımlı bir saç yapısı da edinme şansı bulmuş olacaksınız.

Sarı saç bakımını yaparken saçlarınızı düzleştirici etkileri olan maşa ve ısı etkili düzleştirici kullanmaya özen göstermelisiniz. Saçlarınızın doğal şeklini bulup o doğrultuda bakım aşamalarına yoğunlaşırsanız eğer, çok daha sağlıklı bir görünüme erişmeniz de mümkün hale gelecektir. Ki saç bakımında önemli olan şey, yoğun ve hacmi sağlayacak nemlendirici kremlerden de destek almaktır. Bu süreci destekleyici bir etkileşim oluşturarak çok daha sağlıklı bir saç dokusuna erişimi destekleyeceksiniz.

Söz konusu sarı saçlar olduğu zaman bu tip saçların güneşten etkilenme olasılığı da diğer saçlara odanla çok daha fazladır. Pek çok kadın da güneşten dolayı yıpranmış bir saç görmeyi kesinlikle istemez. Bu duruma maruz kalmamak adına da saçlarınızı her zaman besleyici kremler ile güçlü tutmaya özen göstermelisiniz. Kİ bu sayede daha dolgun bir saç yapısına erişirsiniz. Bunun dışında da saçlarınızı yıkarken aşırı sıcak su kullanmamaya, mümkünse ılık su ile yıkamaya özen gösterin. Bu da sağlıklı bir saç görünümü kazanmanızı destekleyecektir.

Saç Bakımı İçin Hangi Maskeler Kullanılmalı

Sarı saçların bakımı için birbirinden farklı saç bakım maskeleri söz konusu. Bu maskelerin çoğunu da evde kendi imkanlarınız doğrultusunda da hazırlama şansı var. Bu noktada da sizler için saçlarınızı çok daha güçlü tutup zinde bir görünüme kavuşturacak maskeler hakkında birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağı her zaman saçın yapısına çok iyi gelen yağların başındadır. Uygulayacağınız zeytinyağı maskesi sayesinde de saçlarınızın daima parlak ve aynı formda olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için de yarım çay bardağı zeytinyağı, yarım çay bardağı bal ve 1 çay kaşığı toz tarçını bir kase içerisinde karıştırmalısınız. Sonrasında ise karışımı saç diplerinize iyice yedirip en fazla yarım saat boyunca beklemelisiniz. Bu maske işlemini banyo esnasında yapmanız yani uygulamaya koyulduktan sonra duş almanız önerilir. Hatada en az iki defa uygulayacağınız bu maske sayesinde, saçlarınız çok daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilir.

Biberiye Yağı Maskesi

Biberiye yağı da en az zeytinyağı kadar saç diplerini besleyip çok daha etkili bir görünüme kavuşmasını sağlayacak ürünlerden birisidir. Bunun için de sizlerin 2 tatlı kaşığı biberiye yağı ile yarım fincan zeytinyağını karıştırıp saç diplerinize sürmeniz gerekir. Biberiye ile zeytinyağının uyumu o kadar yoğun olacaktır ki, saçlarınızdaki etkileşimi kısa süre içerisinde hissetmeyi başarmış olacaksınız. Bu formülü saçlarınıza uyguladıktan sonra en fazla 15 dakika beklemeli ve ardından da saçlarınızı ılık bir suyla yıkamalısınız. Haftada en az üç defa gerçekleştirilecek olan bu maske formülü sayesinde de sarı saçlarınız çok daha etkili bir görünüme kavuşabilir.

Badem Yağı Maskesi

Son olarak sizler için önereceğimiz doğal saç maskelerinden birisi de badem yağı maskesidir. Bu yağ da diğerleri gibi saçların beslenip daha parlak bir görünüme kavuşmasında etkiler oluşturmaktadır. Özellikle de yıpranan saçlarınız için uyguladığınızda saçların kısa süre içerisinde eski görünümüne kavuşmasını başaracak, bu sayede de çok daha parlak bir saç görünümüne erişim sağlanacaktır. Bunun için de bir adet muz, bir çay kaşığı badem yağı yeterli olacaktır. Her ikisini ezip karıştırarak saçlarınıza uyguladıktan sonra 15 dakika beklemelisiniz. Sonrasında ise ılık suyla yıkayın. Haftada en az 3 kere uygulayacağınız bu saç maskesi sayesinde saçlarınızın çok daha parlak ve kaliteli bir formda olması da mümkün hale gelecektir.

Sonuç itibariyle sarı saçların bakımı daima önemsenmeli ve bu unsurların üzerine gidilmelidir. Bu sayede çok daha parlak ve çok daha güzel bir saç görünümüne erişim de sağlamış olacaksınız. Unutmamak gerekir ki, güzel saçlar sağlam bakım aşamalarıyla kendisini gösterir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

AHA ve BHA asitleri, tek başlarına asit olmayıp birer sınıflandırmayı ifade eder. AHA (Alfa Hidroksi Asit) grubunda bulunan asitler mandelik asit, laktik asit, sitrik asit ve glikolik asittir. BHA (Beta Hidroksi Asit) grubunu ise tek bir asit oluşturur; o da salisilik asittir.

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil, farklı maddelerin bir araya gelmesiyle elde edilen kompleks bir maddedir. Biotinoyl Tripeptide – 1, Oleanolik Asit ve Apigenin içeriğine sahip olduğu için bu kompleks maddenin çeşitli etkileri vardır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

Salisilik asit, halk arasında yaygın olarak bilinenin aksine bir kimyasal değildir. Bu madde, bilimsel adı “Salix alba” olan ak söğüt ağacının yapraklarından elde edilir.

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Gözeneklerin büyümesi, deri sağlığının genel durumu ile alakalıdır. Gözeneklerdeki bozulmaların sebep olduğu problemler ortaya çıkıyorsa kişisel bakımın aksatılmaması gerekir.

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Yaşlanma belirtilerine karşı mücadele etmek istiyorsanız, krem seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar bu yazımızda bahsedilmiştir.

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Aydınlık, tertemiz, kusursuz, ışıl ışıl bir cildi kim istemez ki! Cilt bakımı, her şeyden önce bir zorunluluktur.

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın en önemli noktası cilt bakımıdır. Bunun için doğru adımları izleyerek, cilt için gerekli olan vitaminler sağlanmalıdır.

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Bu yazımızda makyaj sonra cilt bakımın önemine değineceğiz. Sağlıklı bir cilt için özellikle makyaj yapanların cilt bakımına önem vermesi gerekmektedir.

Cilt Üzerinde Leke Neden Oluşur Nasıl Giderilir?

Cilt Üzerinde Leke Neden Oluşur Nasıl Giderilir?

Cilt lekelerinin oluşma sebepleri ve nasıl cilt lekelerin kurtuluruz?

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bu yazımızda kadınları güzel gösteren 3 noktaya değineceğiz. Daha fazlası için bloğumuzu takip edebilirsiniz.

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Bu yazımızda cilt güzelliğiniz için önerdiğimiz 5 etkili formülden bahsedeceğiz...