Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzellik söz konusu olduğunda çoğu kadın en fazla saçlarına güvenir. Çünkü saçlar, güzellik konusunda kadınların en güçlü silahıdır. Bu sebepten dolayı da bakımlı saçlar her zaman hayat kurtarır bu konuda. Saçlar da ufak bir değişikliğe gidilmesi bile çoğu kez mükemmel sonuçlara kapı aralayabilir. Bu noktada da kısa süre içerisinde defalarca yıkanan, güneş ışınlarına maruz kalan ve boyanan saçların yıpranma olasılığı da çok yüksek.

Yıpranmış saçların bakımı için ne tür bir bakım uygulaması yapılmalı? Saçlarımızı her zaman güçlü kıvamında ne şekilde tutabiliriz?

Öncelikle saçların yıpranıp güç kaybetmesine sebebiyet olan pek çok faktör vardır. Toz, kir, rüzgar, güneş, sıcak ve yağmurlu havalar saç tellerine ve saç derisinin derinine etki edebilecek faktörlerdir. Bir kadının hassas saç telleri de her gün tüm bu dış faktörlere karşı mücadele ettiği için yıpranma durumu kaçınılmaz olacaktır. Ki saçların boya, röfle, su dalgası gibi kimsayal işlemlere de maruz kalması, yıpranma durumunu arttırır. Bu kapsamda da evde saç bakımı yaparak kendinize göre bir düzen kurabilirsiniz. Jeuvenile ürünlerinin de desteklediği saç bakım ürünleri sayesinde sizler, saçlarınızı çok daha temiz ve bakımlı bir konumda tutabilirsiniz.

Saç Bakım Maskesi Uygularken Dikkat Edilecekler

Öncelikle her kadının cildi farklı hassaslıklar gösterebilir. Bunun için nemlendirici krem ve cilt bakım ürünlerini de mutlaka kullanmanızı öneririz. Bunun yanı sıra da saç maskesi kullanmadan önce bir takım detaylara muhakkak dikkat etmek zorundasınız. Öyle saç bakım maskesini temiz saçlara uygulamalısınız. Yıpranmış saçlar için maske yaparken alerji riskini her zaman göz önüne almalısınız. Önceden küçük uygulamalar yapıp denerseniz eğer, küçük kızarıklıkların da önüne geçmiş olabilirsiniz. Saç bakım maskesini durularken de çok sıcak ya da çok soğuk su kullanımından mutlaka kaçının. Ilık bir suyla, acelesiz bir şekilde duruladığınızda, çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bunun yanı sıra saçlarınızı olabildiğince organik ürünlerle bakıma dahil edin. Kimyasal maddelerin uzağında yapacağınız saç maskeleri, her zaman çok daha iyi sonuçlarla buluşmanızı destekler.

En İyi Saç Maskeleri Hangileri

Hanımların evde uygulayıp saçlarına bakım yapabileceği birçok maske çeşidi var. Aslında bu maskeler saç dipleri ve derinin alerji durumuna göre de değişkenlik gösterebilir. Bu kapsamda bakıldığında da yıpranmış doğal saçlar için birçok farklı maskeler yapabilir, saçınızı özlediğiniz dolgunluğa rahatlıkla ulaştırabilirsiniz.

Evde rahatlıkla yapabileceğiniz doğal saç bakım maskeleri nelerdir? :

Sarımsaklı Zeytinyağı Saç Maskesi

Bu maske, sizi bir hayli özel ve konforlu hissettirebilir. Özellikle hafta sonları kendinize zaman ayırdığınız dönemlerde bu maskeyi kullanmanızı öneririz. Saçlarının gürleşmesini isteyenler bu maskeyi muhakkak denemeli. Her ne kadar çok rahatsız edici bir kokusu olsa da, sarımsak ve zeytinyağının mucizevi etkisini saçlarınızda hissetmiş olacaksınız. Üstelik bu maskede birden fazla deneyeceğiniz bir bakım kürünü de ortaya çıkaracaktır. Sarımsak – zeytinyağı maskesinin yapımı da basit: Bunun için 3 ya da 4 diş sarımsağı ezip küçük bir kavanozun içerisinde zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımdan her gün 2 yemek kaşığı dipten uca kadar saçlarınıza uygulayın. Karışımın kalanını da sonraki uygulama için bekletebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey marketlerden değil, doğal olarak satılan zeytinyağları kullanmanız olacaktır. Böylece saçlarınıza doğal bir parlaklık ve güç kazandırmış olacaksınız rahatlıkla.

Elma Sirkesi Saç Maskesi

Saçları çok yağlı olduğu için saç bakımlarında yağ kullanmak istemeyen kadınlar olabilir. İşte bu gibi durumlarda elma sirkesi ideal bir tercihe dönüşecektir. Elma sirkesinin saçın bakımı ve güçlü kalması açısından mucizevi etkileri bulunuyor. Bunun için bir çay bardağı doğal elma sirkesini aynı oranda su ile karıştırın, içine de 1 çay kaşığı tuz ekleyin. Böylece karışımınızı hazırlamış olacaksınız. Bu maskeyi uyguladıktan sonra saçlarınızı havlu ya da streç film ile sararak en az 2 saat boyunca bekletmeniz de gerekmektedir. Bu da sizin saçlarınızın derinine nüfus etmesini desteklemiş olacak ve bu sayede çok daha sağlıklı saç görünümlerine de ulaşma şansını yakalamış olacaksınız.

Yumurtalı Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağı faktörüyle bir kez daha etkili bir maske daha. Bu kez yumurta ile karıştırıp bu maskeyi saçlarınıza uygulamanız gerekiyor. Üstelik bu karışım için çok fazla uğraşmanıza da gerek yok. Bunun için küçük bir kaseye bir adet yumurtayı kırıp 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırmanız yeterli olacaktır. Bu karışımı saçlarınızın uçları ve diplerine sürdükten sonra saçlarınızı havlu ya da bone ile kapatıp en az bir saat kadar da beklemelisiniz. Bu sayede saçlarınız çok daha dolgun ve parlak bir forma ulaşmış olabilir.

Bu gibi etkileri takip edip uygulamaya aldığınız zaman zaten, sizler evde kendi imkanlarınız doğrultusunda oluşturacağınız saç bakım maskeleri sayesinde, sağlıklı bir saç yapısına kavuşabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Tesettürlü Kadınlar İçin Saç Bakım Önerileri

Tesettürlü Kadınlar İçin Saç Bakım Önerileri

Tesettürlü kadınlar için saç bakım önerilerini bu blog yazımızdan okuyabilirsiniz. En iyi saç bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz!

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir? Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir? Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir? Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır? konulu yazımıza bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım tavsiyeleri için sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerilerini okuyabiliceğiniz bloğumuza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi saç bakım ürünlerini sitemizden satın alabilirsiniz.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı İle Alakalı Tüm Bilgilere Bu Blog Yazımızdan Ulaşabilirsiniz. En iyi saç bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Avakadonun cilde olan faydaları ve cilde nasıl uygulanması gerektiği hakkındaki blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Selülit hakkında bütün sorularınızın cevaplarını bu blog yazımızdan bulabilirsiniz. Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Dip Boyası Gelenler İçin Çözüm Önerileri

Dip Boyası Gelenler İçin Çözüm Önerileri

Dip boyası gelenler için çözüm önerilerini bu blog yazımızda paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi almak için blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı bronzlaşmaya dair tüyoları bulabiliceğiniz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım tavsiyelerini bloğumuzdan takip edebilirsiniz.

Güneş Yanığı Nedir? Nasıl Geçer?

Güneş Yanığı Nedir? Nasıl Geçer?

Güneş Yanığı Nedir? Nasıl Geçer? konulu bloğumuza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.jeuvenile.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları Nelerdir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerilerini açıkladığımız bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi kozmetik ürünleri www.jeuvenile.com sitemizden satın alabilirsiniz.