Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Hanımların belki de yaz ayları başta olmak üzere vücutlarında en fazla görmek istemediği durumlardan birisi de selülitler olmaktadır. Günlük yaşantımızda tüketmekten keyif aldığımız birçok yiyecek ve içeceğin kadınların korkulu rüyası olan selülite neden olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de kusursuz bir cilt görünümünün oluşmasını engelleyici bir yapıya sahip olan selülitlerden kurtulmak adına belli bir bakım düzeni kurmalı, bazı yiyeceklerin tüketiminden de uzak durmalısınız. Bu yazımızda da selülitin tam olarak vücudumuzun hangi bölgelerinde türediği, nasıl yöntemlerle geçebileceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Aynı zamanda da selülite maruz kalmamak adına hangi yiyecekleri tüketmekten uzak kalmamız gerektiğine de değineceğiz.

Selülitler özellikle de bacaklarda, kollarda, karın bölgelerinde ve kaçlarda çıkmaktadır. Selülit, deri altında rastgele oluşan yağların sebebiyet verdikleri görüntülere denmektedir. Bu yağlar gözle görülür bir konumda oldukları için de kadınların en büyük sorunlarından birisine dönüşüme bir hayli müsaittir. Bu yağların ana sebebi sürekli kilo alıp verme gibi düşünülse de bu bilgi büyük oranla yanlıştır. Özellikle de yaş ilerledikçe artış gösteren selülite ve kilo almaya sebep veren besinler bulunmaktadır. Birçok araştırmanın sonucu da bu tarz besinlerin selülitlerin çıkması ve kalıcı bir konumda kalmasına sebebiyet verdiğini göstermektedir. Bu kapsamda da sizlerin selülit sorunundan kurtulmanız açısından önceliği, selülite neden olacak yiyeceklerden uzak durmaya vermeniz gerekiyor.

Selülite Neden Olan Yiyecekler

Kızartmalar

Belki de patates kızartmasını sevmeyen yoktur. Keza Türk mutfağında kızartmaların yeri apayrıdır. Patates başta olmak üzere birçok besin bol yağda kızartılarak servis edilir. Ancak belli bir dönem sonrasında kızartmaların hem kilo hem de selülit açısından büyük bir sorun çıkaracağını da bilmenizi isteriz. Yağlı birçok yiyecek selülite sebebiyet vermektedir. Bu sebepten de yağlı yiyecek tüketiminden mümkün mertebe uzak durmanız, cildiniz ve bedeninizdeki yağ oranını da dengeli bir yapıda tutmayı başaracaktır. Selülit için kızartmalardan uzak durmak, her zaman iyi bir adım olabilir.

Şekerli Yiyecekler ve Tatlılar

Çikolatalar, şerbetli tatlılar, sütlü tatlılar ve abur cubur tarzındaki tatlı besinler selülitin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Keza işlenmiş olacak bir şeker, kan şekerinin yükselerek vücudun yağ depolamasına yardımcı olacaktır. Bu da kilo ve selülite sebebiyet verecek etkiler arasındadır. Bu tarz ürünlerin mümkün oldukça az tüketilmesi taraftarıyız. Ki hayatından şekeri çıkaran birçok kadın da olduğundan çok daha genç bir görünüme kavuştuğuna dair yorumlar yapabilmektedir.

Aşırı Tuzdan Uzak Durun

Aşırı tuzlu gıdalar tüketiminde bulunmak zaten başlı başına bir sağlık sorunu olmaktadır. Ki bunu bir de selülit sorunu ile birleştirdiğiniz zaman bu durum iki katına ulaşmış olacaktır. Özellikle de tansiyon, kalp damar hastalıkları, bazı kanser çeşitleri ve karaciğer rahatsızlıklarını tetikleyici bir etkidir tuz. Bu Sebepten dolayı da mümkün oldukça az tüketimi gerçekleştirilmelidir.

Katı Yağlarlar Tüketmeyin

Besin olarak tüketeceğiniz yağların katı olmamasına özen göstermelisiniz. Katı yağlar doğrudan vücudunuza yağ eklinde yerleşip selülit ve kilo şeklinde gözükmüş olacaktır. Bu sebepten de tercih edeceğiniz yağ muhakkak ki doğal bir zeytinyağı olmalı ve bu zeytinyağını da fazla tüketmemeye özen gösterin. Sağlıklı ve güzel görünümlü bir vücut için sizlerin besin düzeninizi her zaman kontrol altına almayı başarmanız gerekiyor. Ki bu süreç bu sayede çok daha verimli bir yapıda kendisini de göstermeyi başarmış olsun. Tüm bu bahsi geçen besin çeşitlerinden mümkün oldukça az az tüketmeli, bedeninizdeki dengeyi de ona göre sağlamalısınız.

Selülite İyi Gelen Besinler:

Turunçgiller

Greyfurt, portakal ve limon gibi turunçgil ailesinden birçok meyvenin tüketimi, selülit ve kilo alımının önüne geçecek türden etkilere sahiptir. Özellikle de bu meyvelerin sabahları aç karnına suyunun tüketilmesi, dengeli bir metabolizmaya sahip olmanızı da desteklemiş olacağı için hayatınız her anında bu tarz meyveleri tüketmelisiniz. Marketlerde renklendirici ve glikoz takviyeli ürünler yerine taze sıkılmış bir portakal suyu tüketimini gerçekleştirirseniz eğer, cildinize gerekli olan sağlık aşılamasını da rahat bir şekilde yapmış olacaksınız. Çünkü C Vitamini selülite çok ama çok iyi gelmektedir. Vücutta kollajen üretimi gerçekleştirdiği için cildinizin çok daha sıkı kalması sağlanmış olacaktır.

Brokoli

Brokolinin sebze değerinin yanı sıra içerisinde C vitamini bulundurması da kış aylarında tüketeceğiniz en lezzetli ve sağlıklı besinlerden birisine dönüşmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda brokoli ile eş değer bir şekilde tüketip selülit ve kilo almanızı engelleyecek bir diğer besin türü de karnabahar olmaktadır. Her iki besini de düzenli bir şekilde tüketmeyi başardığınız zaman çok daha sağlıklı bir beden yapısına da erişim sağlamış olacaksınız. Zaten sebze tüketimi mümkün oldukça sağlanması gereken bir şey. Bedenin elbette ki farklı gıdalara da ihtiyacı olacak. Ancak bununla birlikte düzenli bir sebze tüketimi sayesinde çok daha sağlıklı bir görünüme erişim mümkün hale gelebilir.

Domates

Belki de yeryüzündeki en mucizevi besinlerin başında gelmektedir domates. Pek çok açıdan faydası da saymakla bitmez. Yaz aylarında vazgeçilmezlerinizden birisi olmak zorundadır. Aynı zamanda da domates suyu tüketerek metabolizmanızı hızlandırıp zayıflama sürecinizi de destekleyebilirsiniz. Ki bütün bu aşamaların tamamı sayesinde de ciltte çok daha fazla bir ferahlama süreci de elde edebilirsiniz. Domates püresini cildinize bir krem edasıyla da uyguladığınız zaman ölü gözenekler ve kırışıklıklardan kurtulabilir, selülitleri de bir nebze de olsa azaltmaya doğru gidebilirsiniz.

Yeşil İçecek Detoksu

O da ne? diye sorabilirsiniz. Ancak yeşil içecek detoksu son zamanlarda sağlıklı yaşamı destekleyen pek çok insanın tercih ettiği bir uygulama. Salatalık, marul, maydonoz, nane gibi birçok yeşil ürünü ve meyvenin karışımını gerçekleştirerek kendinize iyi bir yeşil içecek detoks düzeni kurabilirsiniz. Ki yeşil içecek detoksu sayesinde cildinizin çok daha sıkı ve selülitlerin uzağında bir yapıda kalma olasılığı da mümkün hale geleceği için bu tarz detoks düzenlerini beslenme programlarınıza aktarmalısınız. Haftada en az iki kere gerçekleştireceğiniz bir yeşil içecek detoksu sayesinde sizlerin daha bakımlı bir cilde sahip olma olasılığınız da yüksek olacaktır. Bu sebepten dolayı da cildinizi daima bakımlı bir formda tutmanız önemlidir.

Selülitli bir cilt istemiyor ve genç bir görünüme sahip olmak istiyorsanız eğer cildinizi her daim bakımlı bir süreçte tutmalı, beslenme düzeninize de dikkat etmelisiniz. Bu düzeni ciddiye alarak ilerlemek, sizleri bu tarz sorunlardan daima korumayı da başarmış olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Tesettürlü Kadınlar İçin Saç Bakım Önerileri

Tesettürlü Kadınlar İçin Saç Bakım Önerileri

Tesettürlü kadınlar için saç bakım önerilerini bu blog yazımızdan okuyabilirsiniz. En iyi saç bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz!

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir? Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir? Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir? Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır? konulu yazımıza bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım tavsiyeleri için sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerilerini okuyabiliceğiniz bloğumuza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi saç bakım ürünlerini sitemizden satın alabilirsiniz.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı İle Alakalı Tüm Bilgilere Bu Blog Yazımızdan Ulaşabilirsiniz. En iyi saç bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Avakadonun cilde olan faydaları ve cilde nasıl uygulanması gerektiği hakkındaki blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Selülit hakkında bütün sorularınızın cevaplarını bu blog yazımızdan bulabilirsiniz. Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Dip Boyası Gelenler İçin Çözüm Önerileri

Dip Boyası Gelenler İçin Çözüm Önerileri

Dip boyası gelenler için çözüm önerilerini bu blog yazımızda paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi almak için blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı bronzlaşmaya dair tüyoları bulabiliceğiniz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım tavsiyelerini bloğumuzdan takip edebilirsiniz.

Güneş Yanığı Nedir? Nasıl Geçer?

Güneş Yanığı Nedir? Nasıl Geçer?

Güneş Yanığı Nedir? Nasıl Geçer? konulu bloğumuza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.jeuvenile.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları Nelerdir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerilerini açıkladığımız bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi kozmetik ürünleri www.jeuvenile.com sitemizden satın alabilirsiniz.