Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

İstenmeyen tüyler her kadın için rahatsız edici bir durumdur. Özellikle de bu tüylerin yüz bölgesinde çıkıyor olması, iki katı daha can sıkıntısı anlamına gelir kadınlar açısından. Bunun dışında zaten sadece estetik bir kaygı değil, bu tüylerin yüzde çıkıyor olması sağlık açısından da ciddi bir sıkıntı olduğu için istenmeyen tüylerden kurtulabilmek adına önemli adımlar atmanız gerekmektedir. Bu yazımızda da birçok kadının bazı dönemlerde kabusuna dönüşmekte olan istenmeyen tüylerin neden çıktığına ve bu tüylerden ne tarz yöntemlerle kurtulunabileceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede cildinize karşı uygulayacağınız bakım türlerine dair de fikirler edinmiş olacaksınız.

Yüz bölgesinde çıkan tüyler estetik açıdan oldukça rahatsız edicidirler. Genellikle de bu tüylerin çıkmasındaki ana nedenlerden birisi de hormonal sorunlardır. Bir takım hormonların gereğinden fazlaca salgılanması, bu tarz yüz tüylerinin daha hızlı uzamasına ve istemediğiniz bölgelerde çıkmasına sebebiyet verecektir. Bunun yanı sıra da kullanılan ilaçların da hormonlara etki edeceğini belirtmek isteriz. Bu sebepten dolayı da yüzlerde istenmeyen tüylerin çıkma olasılığı ilaç kullanımına göre de şekil alır. Ancak bu tarz durumlarda da yüzde çıkan tüylerde kısa süre içerisinde kurtulma imkanınızın olduğunu da bilmenizi isteriz. Cilt bakımında düzenli ve titiz adımlar attığınız takdirde istenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Üstelik evde uygulayacağınız birkaç pratik yöntemle bu aşamaları gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Yüzde istenmeyen tüylerin çıkma nedenleri nelerdir?

  • Biraz önce de belirttiğimiz üzere istenmeyen tüylerin baş etkenlerinden birisi hormonal sıkıntılardır. Hormonal değişimler hem ergenlik hem de farklı dönemlerde kadınları doğrudan etkileyeceği için, yüz bölgesinde bu tarz tüylerin çıkma olasılıkları da çok fazla olmaktadır.
  • Bunun dışında aşırı stresin cilde zaten doğrudan zarar verme durumunu görmezden gelmemek gerekir. Aşırı strese maruz kalan kadınların hormonsal değişimleri olur. Bu da haliyle bu tarz sıkıntıları da ciltte ve yüzde ortaya çıkarabilir. Ki hormonal olarak ortaya çıkan en büyük sorunların başında da istenmeyen tüylerin artışı gelmektedir.
  • Alınan ilaçların da tüylerin ortaya çıkmasında desteği olduğu bilinir. Kortizollu ilaçlar vücuttaki dengeyi tamamen bozabilecek kapasitededir. Ki vücudun uzun süreli kortizol salgılaması yüz bölgelerinde istenmeyen tüylerin çıkmasına da sebebiyet verebilecek bir etkidir. Cildinize gerekli bakımı ve uygulamaları bu doğrultuda gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz ki, bu tarz tüylerin çıkma aşamalarının da önüne geçmeyi başarmış olun.
  • Kadınların menapoz esnasında da kandaki androjen hormonunda artışlar gözlenmektedir. Bu hormon erkeklik hormonu olarak da bilindiği için bu tarz dönemlerde yüzde istenmeyen tüylerin çıkma olasılığı çok yüksek. Ki tüylerin çıkma durumu genetikle de alakalı bir durum olduğu için farklı dönemlerde cildinizin bu tarz sıkıntılara maruz kalma olasılığı muhakkak olabilir.

Yüzdeki Tüyleri Nasıl Yok Etmeliyiz?

Öncelikle düzenli bir cilt bakımı gerçekleştirmeniz gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Cilt bakımı daima birinci kuraldır. Ancak bunu da mümkün mertebe yüzünüze en az hasarı oluşturacak şekilde gerçekleştirmelisiniz. Ciltler her zaman hassas bir yapıdadır ve ilgiye muhtaçtır. Bu da olabildiğince hijyenik bir bakım süreci ile mümkün hale geleceği için, cildi düzenli bir yapıda kontrol altına almalı ve bakım işlemlerinizi de o şekilde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Bu süreçte bakıldığında da sizlerin doğal yöntemler ve formüllerle de yüzdeki istenmeyen tüyleri yok etme olasılığınız çok fazladır.

İşte o formüllerden bazıları şu şekilde;

Bal Maskesi:

Bal maskesinin hazırlanışı gayet kolaydır. Bunun için iki çay kaşığı toz şeker, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı suyu karıştırıp sonrasında da ocakta kahverengi baloncuklar çıkana kadar ısıtın. Sonrasında ise biraz soğutup yüzünüze uygulayıp ağda formülüyle bekletmelisiniz. Bununla birlikte de ağdayı yüzünüzden çekerek mevcut tüylerden kısa süre içerisinde kurtulma olanağını da yakalamış olacaksınız.

Zerdeçal Kürü:

Zerdeçalın gerçekten de cilde ve istenmeyen tüylere karşı etkisi çok fazla. Bunun için de iki yemek kaşığı zerdeçala süt ekleyerek yavaş yavaş karıştırmanız gerekmektedir. Bu karışımı macun kıvamına getirdikten sonra yüz bölgenize sürebilirsiniz. Ki özellikle de yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden uzun soluklu kurtulabilmeniz açısından bu tarz bir kür kullanmanızı kesinlikle öneririz.

Nane Çayı:

Nane’nin etkisi bir hayli fazla olur cilt için ve nane çayı maskesi hazırlayarak da istenmeyen tüylerden kurtulma konusunda iyi bir formül oluşturabilirsiniz. Bunun için kurutulmuş naneleri içi kaynar su olan kupaların içerisine dökün. Bu çayın 10 dakika beklemesine izin verin ve sonrasında da bu sayı hafif yudumlarla için. Bu çayın günde en az iki kere tüketilmesi, istenmeyen tüylerin çıkmasının önüne geçmiş olacaktır. Nane çayı nefes darlığı çeken insanlar açısından da yararlı bir çay olacağı için, her gün iki kere tüketmeniz gayet sağlıklı sonuçlara erişiminizi de desteklemiş olacaktır.

Tüm bu detayların tamamı göz önüne alındığında da, istenmeyen tüylere karşı daima bakımlı bir düzen kurabileceğinizi de bilmenizi isteriz. İstenmeyen tüyler elbette ki canınızı sıkabilir. Pek çok kadın güzellik konusunda bu tarz can sıkıcı tüylere maruz kalma konusunda çeşitli endişelere sürüklenebilir. Ancak, mevcut endişeleri bir kenara bırakıp kendiniz için gerekli olan bakımı gerçekleştirmeye başladığınız zaman, cildinizin çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını da sağlamış olacaksınız. Cilt bakımı daima önemli ve etkili bir süreci gerekli kılar. Bu süreçte de karşınıza çıkacak olan istenmeyen tüylerden de bahsettiğimiz şekillerde kurtulabilme şansı bulabilirsiniz.

Hepinize şimdiden sağlık dolu günler dileriz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Tesettürlü Kadınlar İçin Saç Bakım Önerileri

Tesettürlü Kadınlar İçin Saç Bakım Önerileri

Tesettürlü kadınlar için saç bakım önerilerini bu blog yazımızdan okuyabilirsiniz. En iyi saç bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz!

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir? Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir? Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir? Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır? konulu yazımıza bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım tavsiyeleri için sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerilerini okuyabiliceğiniz bloğumuza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi saç bakım ürünlerini sitemizden satın alabilirsiniz.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı İle Alakalı Tüm Bilgilere Bu Blog Yazımızdan Ulaşabilirsiniz. En iyi saç bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Avakadonun cilde olan faydaları ve cilde nasıl uygulanması gerektiği hakkındaki blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Selülit hakkında bütün sorularınızın cevaplarını bu blog yazımızdan bulabilirsiniz. Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Dip Boyası Gelenler İçin Çözüm Önerileri

Dip Boyası Gelenler İçin Çözüm Önerileri

Dip boyası gelenler için çözüm önerilerini bu blog yazımızda paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi almak için blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı bronzlaşmaya dair tüyoları bulabiliceğiniz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım tavsiyelerini bloğumuzdan takip edebilirsiniz.

Güneş Yanığı Nedir? Nasıl Geçer?

Güneş Yanığı Nedir? Nasıl Geçer?

Güneş Yanığı Nedir? Nasıl Geçer? konulu bloğumuza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.jeuvenile.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları Nelerdir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerilerini açıkladığımız bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi kozmetik ürünleri www.jeuvenile.com sitemizden satın alabilirsiniz.